W wielu roślinach występują substancje biologicznie czynne, które mogą powodować poważne zatrucia. Według raportów różnych ośrodków weterynaryjnej informacji, zatrucia roślinami są jednymi z …
blog
SŁOWNICZEK WETERYNARYJNY: regurgitacja a wymioty
Regurgitacja wydaje się mało popularnym słowem, oznaczającym ulewanie i znacznie różniącym się od definicji wymiotów. W „słowniczku weterynaryjnym” wyjaśniamy, czym różnią się te …
Continue Reading about SŁOWNICZEK WETERYNARYJNY: regurgitacja a wymioty →
ZWIERZOSŁOWIE: chrząszcz brzmi w trzcinie
„Chrząszcz brzmi w trzcinie” to polski szybolet, który zna chyba każdy Polak. Prawdopodobnie nie każdy już zwraca uwagę na to, że zwierzęta nie brzmią (może to robić dźwięk, nie jego nadawca – na …
Continue Reading about ZWIERZOSŁOWIE: chrząszcz brzmi w trzcinie →
Nowotwory z przerzutami międzyosobniczymi – jak to możliwe?
Nowotwory nikomu z nas nie kojarzą się dobrze, a jeśli już słyszymy o przerzutach to pierwsze, co przychodzi nam na myśl, to rozsiew nowotworu w jednym organizmie. Czy przerzutami nowotworu można się …
Continue Reading about Nowotwory z przerzutami międzyosobniczymi – jak to możliwe? →
Niedźwiedzie hibernują? Niekoniecznie…
Niedźwiedzie kojarzą się nam zwykle ze snem zimowym, w związku z którym nie da się spotkać ich na ośnieżonym górskim szlaku. Sprawa z niedźwiedzim snem nie jest jednak taka prosta, ponieważ ssaki te …
Continue Reading about Niedźwiedzie hibernują? Niekoniecznie… →
ZWIERZ SIĘ KULTURZE: „Hau. Psy, pieski i bestie w baśniach, mitach i wierzeniach” – Tor Bringsværd
Najnowsze ustalenia naukowe donoszą, że „oswojenie się” z przedstawicielami rodziny psowatych nastąpiło około trzydziestu tysięcy lat temu. Człowiek oswoił też wiele innych zwierząt, ale przyjęło się, …